Warsztaty 2018




W dniach 21-26 sierpnia w Balnicy (w Bieszczadach Zach.) w tym roku (2018) organizujemy warsztaty artystyczne dla zainteresowanych wspólnym tworzeniem niebanalnej muzyki w niezwykłym otoczeniu dzikiej przyrody. Mile widziana MŁODZIEŻ I DOROŚLI. W programie: budowanie małych instrumentów, improwizacja grupowa, warsztat filmowy, wieczorne spektakle, koncerty, ogniska, wyprawy w góry. Warsztaty prowadzą znakomici muzycy z kręgu Orkiestry Jednej Góry Matragona i inni zaproszeni artysci. Wiek uczestników od lat 15, żadne przygotowanie muzyczne nie jest wymagane (ale nie zabronione!). Ilość miejsc ograniczona.

Pytania i zgłoszenia:

ojgmatragona@gmail.pl tel. 509 311 094



Warsztaty 2014


OTWARTE WARSZTATY ARTYSTYCZNE POD MATRAGONA. BALNICA 2014






Zapraszamy na otwarte warsztaty artystyczne pod magiczną Górę. Liczymy, że spodoba Ci się nasza propozycja, miejsce, ludzie i atmosfera, którą będziemy współtworzyć. Warsztaty przenaczone sa dla wszystkich zainteresowanych (wiek powyżej lat 15), twórczych, poszukujących, otwartych na nowe doświadczenia artystyczne, wrażliwych na piękno dzikiej przyrody. Przygotowanie muzyczne nie jest warunkiem uczestnictwa (choć mile widziane). W pierwszej kolejności zapraszamy tych, którzy jeszcze tam nie byli oraz tych, którzy tęsknią za spotkaniem w tym niepowtarzalnym miejscu. Będzie nas około 20-30 osób.


Program:


Zajęcia mają określony, zaplanowany przebieg, liczymy na aktywność i zaangażowanie. Prowadzą je zawodowi muzycy-multiinstrumentaliści, performerzy, członkowie i przyjaciele Orkiestry Jednej Góry Matragona (wkrótce informacja o prowadzących). Warsztatom towarzyszą działania (m.in. mini-spektakle, koncerty, diaporama, leśna potańcówka), których celem jest inspirowanie, angażowanie do bycia razem poprzez muzykę.


Kiedy:

Czekamy na Was 6 sierpnia /środa/ do rozpoczęcia zajęć o godz. 16.00/. Dzień 13 sierpnia /środa/ będzie dniem wyjazdu uczestników.


Koszt:

maks. 380 zł (7 noclegów w schronisku, materiały, koszty organizacyjne)


Prowadzący:

Joanna Sarnecka – taniec butoh i taniec tradycyjny, storytelling
Daniel Pelczarski /Matragona/ - warsztat budowy instrumentów
Michał Szerlag /vel Esz/ - śpiew alikwotowy i gardłowy
Tomasz Skrętkowski /vel Skrętek/ - bębny, grupy perkusyjne – II st zaawansowania
Jacek Dusznik/Matragona/ – bębny , grupy perkusyjne - I st zaawansowania
Maciej Harna /Matragona/ – zespoły instrumentów, kierownik artystyczny
gościnnie: Kapela rodzinna Maliszów – warsztaty fujarkarskie, tańce pogórzańskie
Mieczysław Czytajło – /zawodowy klasyfikator grzybów/ - gotowanie z natury

Warunki pobytu:

Noclegi w schronisku (dom), głównie na materacach - trzeba mieć swój śpiwór. Dwie łazienki z natryskiem, ale z wody korzystamy oszczędnie. Mała kuchnia z pewnym wyposażeniem w naczynia, lepiej zabrać swój kubek, nóż, łyżkę, własną miseczkę. Na miejscu kuchenka gazowa, czajnik elektryczny.


Wyżywienie:

we własnym zakresie - trzeba zabrać część ze sobą bo do sklepu minimum 2 godziny drogi. Będziemy organizować doprowiantowanie po pierwszych dniach. Proponujemy gotowanie jednego wspólnego posiłku ciepłego (obiad) z przywiezionych produktów.


Zapisy:

Zgłoszenia traktowane będą wiążąco po wysłaniu go na adres : poczta@matragona.pl , oraz wpłacie bezzwrotnej zaliczki 180 zł na konto Towarzystwa AURA ART.


Towarzystwo Artystyczno-Edukacyjne AURA ART
38-500 Sanok, ul. I Armii W.P 5
Regon: 180010993
NIP 6871817397
Nr konta
Podkarpacki Bank Spółdzielczy 97 8642 0002 2001 0070 7693 0001
Dopisek: warsztaty
W zgłoszeniu prosimy podać:
1. Imię, nazwisko
2. Datę urodzenia
3. Miejsce zamieszkania
4. Adres /mailowy/do korespondencji
5. Zajęcie /nauka- szkoła, praca/
6. Swoje pasje, oczekiwania względem warsztatów
7.Informację, jeśli posiadasz jakieś przygotowanie muzyczne


Ważne:

Czeka nas intensywna praca i niepowtarzalny spektakl finałowy, a także relaks w dziewiczym zakamarku bieszczadzkiej puszczy. Spożywanie alkoholu lub używek wyklucza z udziału w warsztatach, papierosy tolerowane jedynie poza miejscem wspólnych spotkań (prosimy o przemyślenie tych kwestii przed zgłoszeniem udziału).


Okolica:

Baza nasza mieści się w środku lasu, u stóp dzikiej góry Matragona (991m.n.p.m.), ponad godzinę pieszo do najbliższej drogi komunikacyjnej. Mieszkamy w budynku, będącym kiedyś stacją kolejki wąskotorowej, dziś schronisku z niepowtarzalnym klimatem. Jedyny kontakt z cywilizacją, to chwila postoju kolejki wąskotorowej z „japońskimi” wycieczkami. Tutaj telefon komórkowy ma ograniczony zasięg (na nasze szczęście!). „Przystanek Balnica” to jedyny dom w okolicy jaki został po nieistniejącej już dziś łemkowskiej wsi Balnica. W schronisku można odnaleźć to co zostało po zniszczonej wiosce, dowiedzieć się o jej dawnych mieszkańcach sprzed pół wieku. W pobliżu piesze i rowerowe przejście graniczne na Słowację. Przyroda. Choć ten zakątek Bieszczadów nie należy do tych uczęszczanych z malowniczymi połoninami, to posiada dzięki temu inne, unikalne walory przyrodnicze i krajobrazowe. Otacza nas prawdziwa bieszczadzka puszcza, z jej mieszkańcami : wilkiem, jeleniem oraz niedźwiedziem, stałym mieszkańcem Matragony, a niebo w pogodną noc roi się od gwiazd. Po spalonej wsi Balnica pozostały tylko polany i gdzieniegdzie zdziczałe sady, odnowiona kaplica przy „cudownym” źródle.


Co zabrać?:

Zabrać trzeba ze sobą dokument tożsamości, śpiwór ( karimaty nie trzeba), pełne mocne buty, lżejsze obuwie lub klapki, nakrycie głowy, latarkę, nóż, kubek, konieczne medykamenty - jeśli potrzebne (podstawową apteczkę mieć będziemy), coś od deszczu, mogą być przydatne środki p. kleszczom lub komarom, nożyczki, sznurek, zapałki, również instrument ( jeśli ktoś ma i gra i może - gitara elektryczna odpada, bębny pożądane!). Zabrać należy czuryngę (jak ktoś już swoją ma) – nie dotyczy naszych nowych gości. Jedzenia trzeba zabrać minimum na dwa-trzy pierwsze dni ( zwłaszcza pieczywo), potem będzie można dokupić.


Jak dotrzeć?:

Do Balnicy można się dostać od strony Łupkowa, wysiadając w Maniowie a następnie pieszo /opis poniżej/ lub z Majdanu kolejką wąskotorową bezpośrednio do Balnicy. Jadąc samochodem można zaryzykować (leśny wyboisty i błotnisty dukt) dojazd prawie pod samo schronisko, lecz prosimy tu nie parkować. Samochód zostawiamy na „leśnym parkingu” ok.10 min. pieszej drogi wcześniej. W razie problemów z dotarciem na miejsce na pewno znajdzie się ktoś kto wyjedzie po Ciebie samochodem !


Pieszo:

Najlepiej wg opisu zamieszczonego na stronie www.twojebieszczady.pl Możliwości dojazdu do Maniowa, Cisnej lub Majdanu najlepiej sprawdzić na stronie internetowej rozklady.com.pl Dojazd z Majdanu do Balnicy można sprawdzić na stronie www.kolejka.bieszczady.pl Do Majdanu najprościej dotrzeć pieszo z Cisnej, ok 30min.